Archiwum miesiąca: Grudzień 2013

Przeglądasz stronę wedgług miesiąca.

Kościół otfinowski nazywany „Perłą Powiśla ” szczególnie pięknieje w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy pragniemy złożyć hołd Małemu Jezusowi tak jak pastuszkowie i Trzej Królowie ponad 2 tyś lat temu. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia żłóbka i wystroju kościoła otfinowskiego.

Czytaj więcej →

„Serdecznie dobry człowiek, jednoczący wielu wokół dobra” – tymi słowami można najkrócej scharakteryzować postać bł. Edmunda.

12 listopada 2013 roku Kościół Katolicki w Polsce oficjalnie ogłosił rok 2014 – ROKIEM BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO, z racji jego 200 rocznicy urodzin. Z tej okazji w naszej parafii obchodziliśmy „Niedzielę bł. Edmunda Bojanowskiego”. Mszy Św. o godz. 10.00 przewodniczył Ksiądz Proboszcz – dziękując Bogu za dar życia błogosławionego i za Jego dzieło jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, modliliśmy się także o łaskę rychłej kanonizacji bł. Edmunda.  W ochronce zostały upieczone specjalnie na tą okazje pierniczki w liczbie 1453, do których została dołączona myśl Ojca Edmunda. Po każdej Mszy św. s. Joanna wygłosiła stosowną prelekcje przybliżając postać i działalność Edmunda Bojanowskiego obecnym parafianom. Dodatkową niespodzianką tego dnia były dzieci ochronkowe, które przebrane za bł. Edmunda – Tomuś Filipski i cztery siostry służebniczki – Julcia Kozłowska, Amelka Pieroń, Olunia Słota i Olunia Wolnik, obrazowo urzeczywistniły tamte czasy i przy drzwiach kościoła rozdawały wiernym Edmundowe pierniki. Siostry zaś rozdawały obrazki z modlitwą do błogosławionego.

Wszystkim osobom, które pomogły siostrom w przygotowaniu tego dnia: Księdzu Proboszczowi, Panu Organiście wraz z chórem parafialnym, a także Pani Marii Franusiak, niech bł. Edmund wyprasza potrzebne łaski.

Czytaj więcej →

miniatura

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 08.12.2013 roku, Ksiądz Proboszcz przyjął do Dziewczęcej Służby Maryjnej trzy dziewczynki z naszej parafii:  Karinę Lis, Aleksandrę Słupek i Aleksandrę Solak, które zapragnęły w szczególny sposób oddać się w opiekę Niebieskiej Pani. Kandydatki otrzymały niebieską pelerynkę i „Cudowny Medalik” oraz złożyły przyrzeczenia. Miejmy nadzieję, że wspólnota DSM-u będzie się  nadal powiększać,   a dziewczętom należącym już do tej grupy  życzymy wielu łask od Niepokalanej i nieustannej radości.

Czytaj więcej →